Marsz dla Życia - Fundacja Światło-Życie w Bydgoszczy

Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 19 września przejdzie ulicami Bydgoszczy. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:30 w katedrze bydgoskiej.

W tym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne uczestnicy marszu przejdą w trzech grupach.

• Pierwsza grupa wyruszy z bydgoskiego Starego Rynku o godz. 14:00.
  • Druga grupa z ul. Przyrzecze o godz. 14:10.
  • Trzecia grupa z ul. Grodzkiej, przy Seminarium o godz. 14:20.

Wszystkie grupy przejdą ul. Mostową, Gdańską, al. Mickiewicza, plac Weyssenhoffa, al. Ossolińskich i ul. Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego a’Paulo.

Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji (dmuchane zjeżdżalnie, alpaki). Jednocześnie od godz. 15:00 na scenie rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”, podczas którego wystąpią znane zespoły min. Żuki.

Tato - bądź, prowadź, chroń” - z takim hasłem na ulice Bydgoszczy wyjdą wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia. Przyjęliśmy hasło ogólnopolskie, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnym.

Jednocześnie hasłonawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele Roku św. Józefa. To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to cechy, które posiadał św. Józef, a zarazem cechy, którymi powinien pochwalić się współczesny mężczyzna.